Med na talíři

Frenštátský květový

Frenštátský květový je typický městský med. Městský med není nadávka, naopak městské medy se běžně vyskytují na předních místech soutěže Med roku. Město totiž v dnešní době intenzivního zemědělství často poskytuje pestřejší směs květů, než zemědělská krajina.

Frenštátský květový je chuťově velmi pestrý a každý rok se v něm odráží průběh jara a začátku léta. Někdy je plný vůně ovocných stromů, pampelišek a akátu. Někdy chybí Jírovec maďal a naopak obsahuje nektar z lípy. Někdy včely přidají i špetku medovice na závěr.

Karlovický lesní

Naše včelnice ve Velkých Karlovice se nachází v CHKO Beskydy, což znamená, že v okolí nejsou žádné zdroje znečištění (zemědělství, průmysl).

Okolí Karlovické včelnice

Vzhledem ke klimatickým změnám jsou bohužel smrky ve Velkých Karlovicích sušší a nemají dostatek medovice. Proto Karlovický lesní med nebývá k dispozici každý rok.

Rozhodně však stojí za to ho zkusit, pokud je v naší nabídce.

Lipový jednodruhový

Lipový jednodruhový med je také vyjímečná záležitost. Pokud je ten správný průběh jara (a to rozhodně není každý rok), tak se nám podaří vytočit téměř čistý lipový med (lip máme v okolí Frenštátské včelnice dostatek).

Lipový med ale není pro každého. Někomu může připadat až štiplavý a velmi aromatický, ale zaručeně se vám pomůže, až na vás přijde zimní chřipka. V nabídce byl naposledy v roce 2018.